| Brand | MASTER LOCK |
|---|---|
| MPN | 81LJ |
| Features | Padlock, Shackle Dia. 5/16 in, Shackle Height 2 1/2 in, Shackle Width 3/4 in, Shackle Material Steel, Body Height 1 3/4 in, Body Width 1 3/4 in, Body Thickness 7/8 in, Body Material Steel, Number of Bumpers 2, Number of Pins 5 Pin, Key Type Different, Control Key Registration Required No, Opens with Key No. OF10R41, Body Color Silver, Keyway Type Master K81, Weather Resistant No, High Security Yes, Interchangeable Core No, Padlock Body Shape Rectangular, Rekeyable No, Shackle Type Long Shackle |
| California Prop 65 Warning | N |
| Country of Origin | MX |
| Model | 81LJ |
| NumberOfItems | 1 |
| Restricted States | [] |
| Style | Keyed Padlock |
| Item | Keyed Padlock |
| Type | Keyed Padlock |
| Includes | Two keys |
| Weight | 0.6500 |
| Height | 1-3/4" |
| Length | 4.900 |
| Width | 2.200 |
| Depth | 2.200 |
| Shape | Rectangular |
| Body Material | Steel |
| Body Color | Silver |
| Number of Keys | 2 |
| Number of Pins | 5 |
| Battery Included | No |
| Weather Resistant | Yes |
| Body Width | 1-3/4" |
| Key Type | Different |
| Shackle Dia. | 5/16" |
| Shackle Material | Hardened Steel |
| Shackle Type | Open |
| Body Size Width | 1-3/4" |
| Shackle Configuration | Open |
| Shackle Height | 2-1/2" |
| Shackle Width | 3/4" |
| Key Control | No |
| Weatherability | Some |
| Body Height | 1-3/4" |
| UPC | 071649368103 |
Check the listing for details. Master Lock 81Lj Padlock, Keyed Different, Long Shackle, Rectangular Steel. Width: 2.200, Condition: New, Made in MX. Listed at 18.19 USD. Padlock, Shackle Dia. OF10R41, Body Color Silver, Keyway Type Master K81, Weather Resistant No, High Security Yes, Interchangeable Core No, Padlock Body Shape Rectangular, Rekeyable No, Shackle Type Long Shackle.