| Color | brass |
|---|---|
| Style | extended shackle number combo |
| UPC | 0071649395505 |
| Interior Shackle Width | 1 1/4 in |
| Brand | Master Lock |
| Body Material | Brass |
| Combination Type | Resettable |
| Interior Shackle Height | 2 in |
| Model | Padlock |
| MPN | 175DLH |
| Shackle Diameter | 5/16 in |
Check the listing for details. Master Lock Brass Combination Lock, Gate for 2-1/4-Inch Shackle,. Color: brass, Condition: New. Listed at 36.36 USD. The Master Lock 175DLH Set Your Own Combination Padlock features a 2in (51mm) wide solid body for strength and reliability. Combo lock is constructed with a solid body for strength and weatherability, hardened steel shackle for cut resistance.