| Type | Lock |
|---|---|
| Color | Brass Finish |
| Size | 2-1/4 in. Shackle |
| Shipping | Free Express United States Shipping |
| UPC | 0071649395659 |
| Interior Shackle Width | 1 1/4 in |
| Brand | Master Lock |
| Body Material | Brass |
| Combination Type | Resettable |
| Interior Shackle Height | 2 1/4 in |
| Model | 175LH |
| Shackle Material | Steel |
| MPN | 175LH |
| Shackle Diameter | 5/16 in |
| Equipment Included | Control Key |
Check the listing for details. Master Lock Brass Finish Combination Padlock 2 1/4 Inch Shackle 4 Digit Code. Color: Brass Finish, Condition: New. Listed at 28.99 USD. From the Manufacturer Master Lock's No. 175 is a resettable combination lock that can be set to any of 10,000 4-digit personalized combinations! Designed for general security, the lock lets you set your own numbered combination with four smooth-spinning dials for easy operation As the worlds largest manufacturer of padlocks and portable security products, Master Lock has set the standard for quality and selection for more than 80 years.