| Style | LOCK |
|---|---|
| Color | Brass Finish |
| UPC | 0071649101472 |
| Interior Shackle Width | 1 in |
| Brand | Master Lock |
| Body Material | Brass |
| Combination Type | Resettable |
| Interior Shackle Height | 1 in |
| Model | Master Lock 175D |
| Shackle Material | Steel |
| MPN | 175D |
| Shackle Diameter | 5/16 in |
Check the listing for details. Master Lock Combination Lock, Indoor and Outdoor Padlock, Resettable Combination. Color: Brass Finish, Condition: New. Listed at 30.59 USD. The Master Lock 175D Set Your Own Combination Padlock features a 2in (51mm) wide solid body for strength and reliability. Indoor and outdoor padlock is best used as a school locker lock, gym lock, and gate lock, providing protection and security from theft.