| Brand | Master Lock |
|---|---|
| Interior Shackle Width | 13/16 in |
| Body Material | Stainless Steel |
| Model | 1525 |
| Interior Shackle Height | 3/4 in |
| Shackle Material | Steel |
| MPN | 1525 |
| Shackle Diameter | 9/32 in |
| Unit Quantity | 1 |
| Equipment Included | Original Tag |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Master Lock Combination Lock Padlock 1525 Black with Combination Card and Box. Condition: New, Made in United States. Listed at 8.79 USD. Master Lock Combination Lock Padlock 1525 Black with Combination Card Vintage Includes original box Good working condition Item DP 3653 AA