| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Combination Type | Resettable |
| Shackle Material | Steel |
| MPN | 647D |
| Weight | 2.82 ounces |
| Brand | Master Lock |
| Interior Shackle Width | 3/8 in. (10 mm) |
| Unit Type | Unit |
| Body Material | Steel |
| Interior Shackle Height | 7/8 in |
| Model | 647D |
| Shackle Diameter | 3/16 in. (5 mm) diameter |
| Unit Quantity | 1 |
| Location | Indoor & Outdoor |
Check the listing for details. Master Lock Combination Padlock, 1, Black. Condition: New. Listed at 5.99 USD. Black3 Dial ResettableDurable Metal-SteelCut ResistantCombination lock this Master Lock Model 674D messurements are: Metal body is 1-3/16ö (30mm) wide for durability. 3/8" horizontal shackle clearance and 3/16ö (5mm) diameter shackle is 7/8ö (22mm) long and made of steel, offering resistance to cutting and sawing. Great for luggage, briefcases, sports bags, backpacks, tool boxes, lockers, and cabinets.