| Battery Included | No |
|---|---|
| Depth | 2.250 |
| Modified Item | No |
| Weight | 0.5600 |
| California Prop 65 Warning | N |
| Type | Security Locks > Combination Padlocks |
| Unit Type | Unit |
| Length | 3.000 |
| Features | Combination Padlock, Body Height 1 1/2 in, Body Material Die Cast |
| Unit Quantity | 1 |
| Width | 2.250 |
| Equipment Included | Control Key |
| Country of Origin | CN |
| Location | Indoor & Outdoor |
| UPC | 0071649060496 |
| Brand | Master Lock |
| Body Material | Steel |
| Combination Type | Resettable |
| Interior Shackle Height | 2 in |
| Model | 178D |
| Shackle Material | Steel |
| MPN | 178D |
| Shackle Diameter | 5/16 in |
Check the listing for details. Master Lock Combination Padlock 178D With Tool 4 Number NIB. Width: 2.250, Condition: New, Made in CN. Listed at 10.00 USD.