| Combination Type | Resettable |
|---|---|
| Shackle Material | Steel |
| Depth | 2.250 |
| Interior Shackle Height | 2 in |
| Features | Combination Padlock, Body Height 1 1/2 in, Body Material Die Cast |
| Shackle Diameter | 5/16 in |
| Width | 2.250 |
| Battery Included | No |
| Modified Item | No |
| Weight | 0.5600 |
| Brand | Master Lock |
| Type | Security Locks > Combination Padlocks |
| Body Material | Steel |
| Length | 3.000 |
| Model | 178D |
| Country/Region of Manufacture | CN |
Check the listing for details. Master Lock Combination Padlock and American key lock.. Width: 2.250, Condition: Used. Listed at 11.95 USD. Master Lock Combination Padlock and American key lock.