| Brand | Miele |
|---|---|
| Installation | Stackable |
| Washer Capacity | 2.26 Cu. Ft. |
| Size Category | Compact/Mini |
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| Item Height | 34 in |
| Model | Miele WXR860WCS |
| Load Type | Front-Loading |
| Item Depth | 26 in |
| Item Width | 24 in |
Check the listing for details. Miele WXR860WCS 24" White Front‑Load Washer — DISPLAY MODEL • SOLD AS‑IS. Color: White, Condition: Open box. Listed at 1800.00 USD. Up for sale is aMiele WXR860WCS Front‑Loading Washing Machine indisplay model condition — sold as‑is. This unit was used on the showroom floor for demonstration and may show light surface wear or handling marks.