| Convention/Event | NA |
|---|---|
| Number of Items in Set | NA |
| Shape | Round |
| Occasion | All Occasions, Birthday, Birthday, Adult, Mother's Day |
| Keeps Cold For | NA |
| Size | Large |
| Beverage Type | Hot or Cold |
| Year Manufactured | 2025 |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Design | Embossed |
| Keeps Hot For | NA |
| Department | Unisex Adults |
| Unit Type | oz |
| Care Instructions | NA |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Capacity | 18 oz |
| Item Height | 4 in |
| Style | Contemporary |
| Features | Dishwasher Safe, May Get Hot in Microwave |
| Unit Quantity | 1 |
| Handmade | No |
| Item Width | 4.2 in |
| Pattern | Animal Print |
| Lid Type | NA |
| Character | Miffy |
| Color | Blue & White |
| Item Diameter | 4.2 in |
| Set Includes | NA |
| Material | Ceramic |
| Franchise | NA |
| Brand | Magenta |
| Type | Coffee Mug |
| Model | NA |
| Theme | Animation |
| Glass Type | NA |
| Time Period Manufactured | 2020-Now |
| Country of Origin | China |
| Service For | 1 |
| Item Weight | 1 lb |
| Personalization Instructions | NA |
Check the listing for details. Miffy by Magenta Ceramic Mug Blue & White Embossed 18 oz.. Color: Blue & White, Condition: New, Made in China. Listed at 27.00 USD. The Miffy by Magenta Ceramic Mug in Blue & White is a stylish and large 18 oz coffee mug perfect for all occasions. With an embossed design featuring the character Miffy, this contemporary mug is both dishwasher and microwave safe.