| Brand | Mighty Max Battery |
|---|---|
| Type | 12V |
| Voltage | 12 V |
| Chemical Composition | Lead Acid |
| Amp Hours | 5 Ah |
| Battery Size | 12 V |
| Application | Alarm, Back-UPS, Hunting, ride on toys, Scooter, medical mobility |
| MPN | ML5-122676396 |
| Country/Region of Manufacture | Vietnam |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Custom Bundle | No |
| UPC | 082481343241 |
Check the listing for details. Mighty Max 12V 5AH SLA Battery Replacement for Hopkins 20008. Condition: New. Listed at 17.99 USD. Amp Hour: 5Ah. Chemistry: SLA / AGM. Chemistry: SLA, AGM. Volts: 12V. Weight: 3.09 Lbs. Quantity: 1. SKU: ML5-122676396.