| Brand | Mighty Max Battery |
|---|---|
| Type | 12V |
| Voltage | 12 V |
| Chemical Composition | Lead Acid |
| Amp Hours | 75 Ah |
| Battery Size | 12 V |
| Application | Alarm, Back-UPS, Hunting, ride on toys, Scooter, medical mobility |
| MPN | ML75-12198458568758 |
| Country/Region of Manufacture | Vietnam |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Custom Bundle | No |
| UPC | 029483303651 |
Check the listing for details. Mighty Max 12V 75Ah SLA Battery Replacement for Wayne WSB1275. Condition: New. Listed at 149.99 USD. Volts 12V Amp Hour 75Ah. Chemistry: SLA, AGM. Quantity 1 Length 10.24.