| Brand | Mighty Max Battery |
|---|---|
| Type | 6V |
| Voltage | 6 V |
| Chemical Composition | Lead Acid |
| Amp Hours | 4.5 Ah |
| Battery Size | 6V |
| Application | Alarm, Back-UPS, Hunting, ride on toys, Scooter, medical mobility |
| MPN | ML4-645950 |
| Country/Region of Manufacture | Vietnam |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Custom Bundle | No |
Check the listing for details. Mighty Max 6V 4.5AH SLA Replacement Battery for Omnibot 2000. Condition: New. Listed at 13.99 USD. Chemistry SLA / AGM Quantity 1. Chemistry: SLA, AGM. Volts 6V Amp Hour 4.5Ah. Amperage: 4.5 AH.