| Brand | Mighty Max Battery |
|---|---|
| Type | 6V |
| Compatible Battery Sizes | 6V |
| Chemical Composition | Solar cells |
| Battery Capacity | 6V |
| Voltage | 6 V |
| Application | Camping, Hiking, RV, Garden, Marine Boats, Yatch, Deer feeder |
| MPN | ML-6VSP151 |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Custom Bundle | No |
| Connectivity | Alligator Clips |
| UPC | 730052477047 |
Check the listing for details. Mighty Max 6V Solar Panel Charger for EFI LanGuard 505 6V 12Ah F2 Battery. Condition: New, Made in China. Listed at 21.99 USD. Its waterproof, rustproof and dustproof design make it readily available for any storm Mother Nature brings. Max Power.5 WATT. Width: 0.68. Current: 65mA. Length: 7.00. Quantity: 1.