| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | Mighty Max Battery |
| Type | 7.5V |
| Voltage | 7.5V |
| Chemical Composition | NiCd |
| Amp Hours | 600mAh |
| Battery Size | 7.5V |
| Application | Two way radio battery |
| MPN | ML-HNN9044MP2 |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Custom Bundle | No |
| UPC | 759478312350 |
Check the listing for details. Mighty Max MLHNN9044 Battery for Motorola PRO1150,SP10,SP21 - 2 Pack. Condition: New, Made in China. Listed at 21.99 USD. The Mighty Max ML-HNN9044 600mAh Ni-Cd battery provides extra long life for Motorola portables. Mighty Max ML-HNN9044 Specifications Amperage: 600mAh. Quantity: 2. Warranty: 1 Year. Chemistry: NiCd.