| Brand | Mighty Max Battery |
|---|---|
| Type | 12V |
| Voltage | 12 V |
| Chemical Composition | Lead Acid |
| Amp Hours | 3 Ah |
| Battery Size | 12 V |
| Application | Power Sport, Motorcycle, Jet Ski, Snowmobile |
| MPN | YTX4L-BS15644 |
| Country/Region of Manufacture | Vietnam |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Custom Bundle | No |
| UPC | 082045917017 |
Check the listing for details. Mighty Max YTX4L-BS BATTERY. Condition: New. Listed at 19.99 USD. YTX4L-BS BATTERY. Specifications of the YTX4L-BS Battery. Height: 3.42. Chemistry: SLA, AGM. Amperage: 3 AH. Polarity: - I +. Product Images.