| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Brand | Mikasa |
| Pattern | lattice |
| Type | Fruit Bowl |
| Item Height | 2 1/4" |
| Color | White |
| Item Diameter | 4.5" |
| Material | Bone China |
| Features | Dishwasher Safe, Microwave Safe |
| Set Includes | Bowl |
| Item Weight | 1 lb |
Check the listing for details. Mikasa Lattice 4-1/2 inch fruit bowls. Color: White, Condition: New. Listed at 6.00 USD.