| Country of Origin | China |
|---|---|
| Light Color | Warm White, White, Yellow |
| Power Source | Hardwired |
| Size | Medium |
| MPN | X004LE3TTB |
| Item Length | 31" |
| Smart Home Compatibility | NA |
| Personalize | Yes |
| Bulb Shape Code | LED |
| Lumens | 2600 lm |
| Control Style | Wall Switch |
| Sensor Type | light switch |
| Energy Star | 5 Stars |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Labels & Certifications | Energy Star, CE, UL Wet Listed |
| Item Height | 2 in |
| Voltage | 6 V |
| Amperage | 1 A |
| Style | Modern |
| Features | Waterproof, Weather Resistant, Energy Efficient, Energy Saving, Even Lighting, Magnifying, Up Down, Oscillating |
| Room | Garage, Patio, Entryway, Porch, Any Room, Indoor/Outdoor, Home Office/Study, Bedroom |
| Finish | Smooth |
| Item Width | 3 in |
| Lighting Technology | LED |
| Number of Settings | 3 |
| Color Temperature | Bright White/Cool White (3500-4100 K) |
| Color | 3000K/4500K/6000K Temperature |
| Item Diameter | 2 in |
| Material | Acrylic |
| Installation Area | Indoor & Outdoor |
| Number of Lights | 2 |
| California Prop 65 Warning | NA |
| Brand | Mikeru |
| Mounting | Wall Mounted |
| Type | Wall Mounted |
| IP Rating | IP65 |
| Assembly Required | Yes |
| Model | Migeru FTBD-ZB2P |
| Theme | indoor /outdoor |
| Power Consumption | 31W |
| Bulb Life Hours | More Than 50,000 Hours |
| Smart Home Protocol | NA |
| Item Weight | 6.5 lb |
| Personalization Instructions | 3000K/4500K/6000K Temperature changing lights |
| Product Line | migeru wall Sconce |
Check the listing for details. Mikeru 2 Pack 34.1 inch,3000K/4500K/6000K 3 Color Temperature LED Exterior Light. Color: 3000K/4500K/6000K Temperature, Condition: New, Made in China. Listed at 139.99 USD. 【Modern Minimalist Wall Sconce】Sleek black outdoor wall light emits 360° soft illumination for stunning indoor/outdoor ambiance. Features hardwired installation with versatile vertical/horizontal mounting.