| Battery Included | Yes |
|---|---|
| UPC | 0045242318827 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Cordless |
| Blade Length | 11in. |
| Color | Red |
| MPN | 252020 |
| Item Length | 2.11 in |
| Brand | Milwaukee |
| Cutting Depth | 5/8" |
| Type | Reciprocating Saw |
| Item Height | 5.42 in |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 12 V |
| Model | 2520-20 |
| Item Width | 10.65 in |
| Item Weight | 3.2 lbs |
Check the listing for details. MIL RECIPROCATING SAW W/BATTERY (P11033091). Color: Red, Condition: Used. Listed at 69.99 USD. MIL RECIPROCATING SAW W/BATTERY. RECIPROCATING SAW: MILWAUKEE TOOLS MODEL 2520-20 HACKZALL, CORDLESS ELECTRIC, ELECTRIC. ACCEPTABLE CONDITION. It may or may not include the original box.