| Maximum Opening (in) | 6 in |
|---|---|
| Clamp Type | C-clamp |
| Duty Rating | Standard |
| Throat Depth | 15 in |
| Tools Product Type | Hand Tool |
| UPC | 7445026460415 |
| Material | Steel |
| MPN | 4009 |
| Individual/Set | Individual |
| Brand | Unknown |
| Hand Tool Type | Clamp |
| Clamping Strength (lb) | 250 |
| Type | Clamps |
| EAN | 0313017331303 |
| Jaw Width | 1 in |
| Model | 4009 |
| Manufacturer | Milescraft |
Check the listing for details. Milescraft Universal FenceClamps (2-Pack). Condition: New. Listed at 19.10 USD. The clamp arm simply fits into a 3/8 in. hole in the top of the auxiliary fence, preventing interference while you work. Range of travel 1/2 in. x 5-3/4 in. (12 mm to 146 mm). Can be used with framing squares and table saws.