| Pattern | Novelty |
|---|---|
| Shape | Round |
| Occasion | All Occasions |
| Color | White |
| Item Diameter | 3" top |
| Set Includes | Cup, Mug |
| Material | Glass |
| Vintage | Yes |
| Brand | Unbranded |
| Type | Mug |
| Care Instructions | Hand Wash Only |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 3.5" |
| Theme | Advertising |
| Style | Mid-Century Modernism |
| Country of Origin | United States |
| Service For | 1 |
| Item Width | 3" top |
Check the listing for details. Millennium Bug Vintage Milk Glass Stackable White Mug. Color: White, Condition: Used, Made in United States. Listed at 12.95 USD. Excellent condition. Unusual mug.