| Speed | 500 RPM |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Power Source | Corded Electric |
| Color | Red |
| MPN | 3107-6 |
| Item Length | 16.75 in |
| Auxiliary Handle | Yes |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1/2 in |
| Type | Right Angle Drill |
| Voltage | 120 V |
| Motor Type | Brushed |
| Model | Milwaukee 3107-6 |
| Cable Length | 8 ft |
| Chuck Type | Keyed |
| Power | 800 W |
Check the listing for details. Milwaukee 1/2” D-Handle Right Angle Drill Kit (3107-6). Color: Red, Condition: New. Listed at 250.00 USD. Powerful 7 Amp motor. 2 speed gearbox produces 335 or 750 RPM.