| Battery Included | No |
|---|---|
| UPC | 0045242005239 |
| Speed | 500 RPM |
| Power Source | Corded Electric |
| Color | Red |
| MPN | 3107-6 |
| Item Length | 16.75 in |
| Auxiliary Handle | Yes |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1/2 in |
| Type | Right Angle Drill |
| Voltage | 120 V |
| Motor Type | Brushed |
| Model | Milwaukee 3107-6 |
| Cable Length | 8 ft |
| Chuck Type | Keyed |
| Power | 800 W |
| Item Weight | 10.3 lbs |
Check the listing for details. Milwaukee 1/2in Right Angle Drill Kit, 3107-6 variable speed, forward, reverse. Color: Red, Condition: Used. Listed at 185.00 USD. The Milwaukee 3107-6 1/2" Right Angle Drill Kit is a powerful corded electric tool with a 500 RPM motor and 800 W power output. in weight, making it easy to use for a variety of drilling tasks. Included are ( 3 )Forester wood hole saws, sizes: ( 2in. ).