| Battery Included | No |
|---|---|
| EC Range | A+++ - D |
| Energy Star | A |
| Color | Red |
| Cord Type | Cordless |
| UPC | 0045242485833 |
| Battery Technology | Li-Ion |
| Power Source | Battery |
| Operating Range | 700 Yards |
| MPN | 2354-20 |
| Material | Plastic |
| Item Length | 12 in |
| Number of Lights | 1 |
| Brand | Milwaukee |
| Lumens | 1000-1999 Lumen |
| Type | Flashlight |
| Operating Time | 5-10 Hours |
| Number of Batteries | 1 |
| IP Rating | IP54 |
| Item Height | 8.75 in |
| Voltage | 18 V |
| Features | Batteries Included, Free Standing, Handheld, Battery Powered |
| Number of LEDs | 1 |
| Item Width | 6.0 in |
| Item Weight | 7.33 lb |
| Lighting Technology | LED |
Check the listing for details. Milwaukee 2354-20 M18 LED Search Light. Color: Red, Condition: New. Listed at 117.10 USD. Its compact design, featuring a plastic construction and a striking red color, makes it easy to handle and transport. (1) M18 Search Light (2354-20). Lighting Type. Assembled Weight (lbs). Overall Length (in).