| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Maximum Torque | 500 in-lbs |
| Power Source | Battery |
| MPN | 2606-20 |
| Item Length | 7.8 in |
| Unit Type | lb |
| Item Height | 7.75 in |
| Voltage | 18 V |
| Motor Type | Brushed |
| Features | Compact, Heavy Duty |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 2.4 in |
| Speed | 1800 RPM |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | No |
| Color | Red |
| Set Includes | Battery |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1 1/2 in |
| Type | Mini Drill/Driver |
| Battery Capacity | 1.5 Ah |
| Chuck Type | All Metal Ratcheting |
| Country of Origin | China |
| Power | 800 W |
| Item Weight | 3.32 lbs |
Check the listing for details. Milwaukee 2606-20 M18 Compact 1/2" Drill Driver - Tool Only (PD5030590). Color: Red, Condition: Used, Made in China. Listed at 60.00 USD. In good condition only used a few times, has just been sitting in the closet