| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Suitable For | Metal |
| UPC | 0045242323333 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Machine Type | Cut Shear |
| Power Source | Battery |
| Battery Included | No |
| Color | Red |
| MPN | 2635-20 |
| Item Length | 1.75 in |
| Brand | Milwaukee |
| Item Height | 5.65 in |
| Voltage | 18 V |
| Model | 2635-20 |
| Item Width | 14.2 in |
| Item Weight | 3.39 lb |
Check the listing for details. Milwaukee 2635-20 18V Shear Tool ( Tool Only) NEW. Color: Red, Condition: New, Made in United States. Listed at 209.00 USD. Milwaukee 2635-20 18V Double Shear Tool ( Tool Only).