| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Maximum Torque | 1,500 in-lbs |
| Power Source | Battery |
| UPC | 0045242350377, 0700735727264 |
| MPN | 2656-20 |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Cable Length | 4 ft |
| Features | Lightweight, Heavy Duty, Compact |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 2750 RPM |
| Battery Included | No |
| Color | Red |
| Set Includes | Battery |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Battery Capacity | 1.5 Ah |
| Model | Milwaukee 2656-20 |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 350 W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Milwaukee 2656-20 18V Cordless Impact Driver. Color: Red, Condition: Used, Made in China. Listed at 35.00 USD. Used impact driver , perfect working condition