| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Battery Included | Yes |
| Maximum Torque | 675 Foot Pounds |
| Number of Items in Set | 1 |
| Power Source | Battery |
| MPN | 2667-20 |
| Item Length | 12.2 in |
| Item Height | 3 in |
| Item Width | 2.25 in |
| Battery Technology | Li-Ion |
| Color | Multicolor |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Number of Batteries | 1 |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Features | Compact |
| Speed | 2250 RPM |
| Type | Impact Driver |
| Model | Milwaukee M18 |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 800W |
| Item Weight | 2.7 lbs |
| MPN | 266720 |
Check the listing for details. Milwaukee 2667-20 M18 2-Speed 1/4" Right Angle Impact Driver - Bare. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 182.03 USD. Free Shipping on this item Model MILW 2667-20 Milwaukee 2667-20 M18 2-Speed 1/4" Right Angle Impact Driver - Bare Fast Free Shipping 30 Day Return Policy Full Factory Warranty Product Details INCLUDES: 2667-20 2-Speed 1/4" Right Angle Impact Driver FEATURES: 1.4" Head allows for greater access to complete a wider variety of applications. 2-Speed Drive-Control offers greater control over applications 1/4" hex drive with 1" bit acceptance for tighter accessibility and a wider range of useable accessories Extended paddle switch for multiple grip options SPECIFICATIONS: Voltage: 18V Battery: M18 REDLITHIUM Charger: M18 & M12 Multi Voltage Charger Tool Warranty: 5 Years Length: 12-1/8" Weight: 2.2 lbs No Load IPM: 0-2,400 (mode 1) 0-3,400 (mode 2) No Load RPM: 0-1,500 (mode 1) 0-2,250 (mode 2) Drive Size: 1/4" Hex The M18 Cordless 2-Speed 1/4" Hex Right Angle Impact Driver offers users maximum access, and ultimate speed & control over their hard Why Shop With Us? SHOP WITH CONFIDENCE Competitive pricing and manufacturer warranty on the products we sell FAST FREE SHIPPING Most orders ship within one business day via Fedex ground. WORLD CLASS CUSTOMER SERVICE Our support agents are here to assist you, Monday through Friday. 30 DAY RETURN POLICY We want you to be satisfied with your order, and accept returns up to 30 days after purchase. Shipping All orders ship within 24-48 hours of placement, Monday through Friday, with the exception of national holidays. Orders placed after 12pm PST Friday or over the weekend are typically shipped the following Monday. All shipments are processed and fulfilled from our facility in Las Vegas, Nevada. Please note: We cannot ship to PO boxes or APO addresses at this time. Shipping is available to the 48 contiguous US states only (international shipping unavailable). We do not ship to Alaska, Hawaii, or Puerto Rico. Returns We will gladly accept returns up to 30 days after you receive your order. The buyer is responsible for return shipping unless the item is defective, damaged, or materially different from what was ordered. Photo evidence of damages may be required. If the return arrives to our facility with significant wear and signs of use, a Restocking Fee may apply. Customer satisfaction is always our #1 goal – if you are at all dissatisfied with your order, feel free to contact us with any questions or concerns.