| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Power Source | Battery |
| Number of Tools | 4 |
| Color | Red |
| MPN | 2696-24 |
| Item Length | 24.7 in |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Cordless LITHIUM-ION 4-Tool Combo Kit |
| Number of Batteries | 2 |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 18 V |
| Item Height | 4.9 in |
| Model | 2696-24 |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 12.4 in |
| Item Weight | 23.7 lb |
| UPC | 0045242253166 |
Check the listing for details. Milwaukee 2696-24 M18 Cordless LITHIUM-ION 4-Tool Combo Kit. Color: Red, Condition: Open box, Made in China. Listed at 399.00 USD.