| Battery Technology | None |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Strap Type | Shoulder |
| Item Dimensions L X W X H | 8.2"l X 7.5"w X 5"h |
| Unit Count | 1.00 Count |
| Battery Included | No |
| Item Diameter | 8.2 in |
| Color | Black |
| Material Type | Ethylene Vinyl Acetate (eva), Rubber |
| Item Length | Router Case |
| Brand | Unbranded |
| Type | Router |
| Number of Batteries | 0 |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 110 V |
| Item Height | Router Case |
| Number Of Compartments | 2 |
| Model | Router Case |
| Handle Type | Rubber Handle |
| Unit Quantity | 1 |
| Closure Type | Zipper |
| Item Weight | 0.34 kg |
Check the listing for details. Milwaukee 2723-20 Router EVA Case by LTGEM – Convenient & Safe Storage Solution. Color: Black, Condition: New. Listed at 39.59 USD. Choose LTGEM – Choose Protection. LTGEM specializes in the production of protective cases, ensuring your valuable tools are safeguarded. Don't leave your tools to chance. Holds the Milwaukee 2723-20 securely in place with a fixed belt.