| Battery Voltage | 18 V |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Battery Included | Yes |
| UPC | 0045242502943 |
| Battery Type | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Weight | 18.11lbs. |
| Chuck Size | 1/2 in |
| Type | Long Throw Press Tool |
| Length | 1in. |
| Voltage | 18 V |
| Brand | Milwaukee |
| Tool Type | Press Tool |
| Model | 2773-20L |
| MPN | 2773-20L |
Check the listing for details. Milwaukee 2773-20L Long Throw Press Tool - (2773-20L). Condition: New. Listed at 2749.00 USD. Brand new in the box Retails for $3799 + tax