| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Power Source | Battery/Cordless |
| MPN | 295320 |
| Item Length | 3.9 in |
| Charging Time | 22 min |
| Number of Batteries | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
| Item Height | 9.5 in |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 18 V |
| Cable Length | 4 ft |
| Features | Compact |
| Item Width | 5.4 in |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 3900 RPM |
| Battery Included | No |
| Color | Red |
| Set Includes | Battery |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Battery Capacity | 2 Ah |
| Model | 2953-20 |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 350 W |
Check the listing for details. Milwaukee 295320 Impact Driver 1/4". Color: Red, Condition: Used. Listed at 70.00 USD.