| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Number of Items in Set | 1 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 3900 RPM |
| Battery Included | No |
| Power Source | Battery |
| Color | Red |
| MPN | 295320 |
| Item Length | 3.9 in |
| Charging Time | 22 min |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Item Height | 9.5 in |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 18 V |
| Model | 2953-20 |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Width | 5.4 in |
| Power | 350 W |
Check the listing for details. Milwaukee 295320 Impact Driver 1/4". Color: Red, Condition: New. Listed at 139.00 USD. This Milwaukee 295320 1/4" Impact Driver is a powerful tool with an 18V voltage and brushless motor type. It has a chuck size of 1/4" and can reach a speed of 3900 RPM. The item is red in color, measuring 3.9" in length and 5.4" in width, with a height of 9.5". The impact driver comes with Lithium-Ion (Li-Ion) battery technology, but the battery itself is not included in the package. It can be powered through a battery and has a power output of 350W. The charging time for the battery is 22 minutes. This tool is perfect for any DIY or professional project.