| Battery Included | Yes |
|---|---|
| UPC | 0045242637744 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Number of Tools | 2 |
| Color | Red |
| MPN | 3697-22 |
| Item Length | 6.95 in |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Drill/Driver, Impact Driver |
| Number of Batteries | 2 |
| Item Height | 8.23 in |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 18 V |
| Model | Milwaukee M18 FUEL 3697-22 |
| Item Width | 2.38 in |
| Item Weight | 3.3 lb |
Check the listing for details. Milwaukee 3697-22 M18 FUEL 2-Tool Combo Kit -used-6569d-6571d. Color: Red, Condition: Used. Listed at 289.00 USD. The M18 FUEL ½" Drill Driver is the Industry's Most Powerful Drill and Most Compact solution. At only 6.9" in length, this is the most compact drill in its class. The M18 FUEL 2-Tool Combo kit is part of the M18 system which is fully compatible with over 200+ solutions.