| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Blade Material | Steel |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Utility Knife |
| Number of Pieces | 1 |
| Item Height | 1.18" |
| Color | Red |
| Model | Milwaukee 48-22-1501 |
| MPN | 48-22-1501 |
| Item Length | 6.87" |
| Item Width | 0.93" |
| Handle Material | Metal |
| Item Weight | 0.28 lb |
Check the listing for details. Milwaukee 48-22-1501 FASTBACK Folding Utility Knife. Color: Red, Condition: New. Listed at 15.90 USD. Milwaukee 48-22-1501 FASTBACK Folding Utility Knife Description Milwaukee FASTBACK™ Folding Utility Knife features a press and flip mechanism for easy, one-handed opening. The MILWAUKEE® FASTBACK™ Folding Utility Knife allows you to make quick, tool-free blade changes for maximum jobsite efficiency. The utility knife has an all metal body, an integrated gut hook and wire stripper for increased versatility. The folding utility knife is equipped with a durable wire belt clip to reduce pocket tearing and a blade holder designed for scoring. The folding utility knife has a metal extension that prevents accidental blade removal and a lanyard hole for convenient tethering. Includes (1) FASTBACK™ Folding Utility Knife(48-22-1501)