| Compatible Brand | Milwakee |
|---|---|
| UPC | 045242534425 |
| Blade Material | Metal |
| Number of Pieces | 2 |
| Color | Red |
| MPN | 48-22-1503 |
| Item Length | 6.87 in |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Utility Knife, Utility Knife Set |
| Item Height | 1.18 in |
| Model | FASTBACK |
| Item Width | 1.03 in |
| Handle Material | Metal |
| Item Weight | 0.28 lb |
| Blade Width | 1.5 in |
Check the listing for details. Milwaukee 48-22-1503 FASTBACK w/ Storage & FASTBACK Compact Knife Set. Color: Red, Condition: New. Listed at 34.16 USD. The MILWAUKEE® FASTBACK™ Folding Utility Knife Set includes the FASTBACK™ Folding Utility Knife with Blade Storage and the FASTBACK™ Compact Folding Utility Knife. Both press an. • Blade Holder Designed for Scoring.