| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Blade Width | 6 in |
| MPN | 48-22-1505 |
| Item Length | 8.75 in |
| Item Height | 1 in |
| Item Width | 2 in |
| Blade Material | Metal |
| Color | Red |
| Brand | Milwaukee |
| Handle Material | Plastic |
| Number of Pieces | 1 |
| Type | Utility Knife |
| Model | Milwaukee 48-22-1505 |
| Item Weight | 1 lbs |
| MPN | 48221505 |
Check the listing for details. Milwaukee 48-22-1505 FASTBACK 6IN1 Folding Utility Knife. Color: Red, Condition: New. Listed at 19.95 USD. Milwaukee 48-22-1505 FASTBACK 6IN1 Folding Utility Knife Description Milwaukee FASTBACK™ 6-in-1 Folding Utility Knife features a press and flip mechanism providing you with an easy, one-handed opening. The 6-in-1 knife has a wire stripper, folding screwdriver, and a fold-out 1/4" bit holder. The bit holder includes a reversible Phillips #2 and slotted 1/4" bit. For added functionality, it also has extra blade storage for one blade and a built-in bottle opener. Tool-free blade change allows you to quickly and easily insert a new blade. This multifunction utility knife has a durable wire belt clip to reduce pocket tearing with a blade holder designed for scoring. The MILWAUKEE® 6-in-1 Folding Utility Knife has a metal extension that prevents accidental blade removal and a lanyard hole for convenient tethering. Specifications Material Composition Steel Length 8.75 in Weight 1 lb Height 1 in Width 2 in Includes (1) FASTBACK™ 6IN1 Folding Utility Knife(48-22-1505)