| Blade Material | Steel |
|---|---|
| Manufacturer Color | Red |
| Number of Pieces | 1 |
| Custom Bundle | No |
| Color | Red |
| MPN | 48-22-1500, 48-22-1500PA |
| Item Length | 6.15 in |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Utility Knife |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Item Height | 1.25 in |
| Model | FASTBACK |
| Unit Quantity | 3 Pack |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 3.4 oz. |
| Item Width | 0.9 in |
| Handle Material | Plastic |
| Blade Width | .02 in |
| UPC | 045242293155 |
Check the listing for details. Milwaukee 48-22-1522 FASTBACK Push Button Compact Folding Utility Knife, 3-Piece. Color: Red, Condition: New, Made in China. Listed at 25.99 USD.