| UPC | 0045242502783 |
|---|---|
| Blade Material | Stainless Steel |
| Number of Pieces | 1 |
| Color | Red |
| MPN | 48-22-1925 |
| Item Length | 8.5 in |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Electrician's Knife |
| Item Height | 1.7 in |
| Model | Milwaukee 48-22-1925 |
| Item Width | 1 in |
| Handle Material | Stainless Steel, Plastic |
| Item Weight | 0.4 lbs |
| Blade Width | 1 in |
Check the listing for details. Milwaukee 48-22-1925 Hawkbill Fixed Blade Knife - Red. Color: Red, Condition: New. Listed at 22.99 USD. The Milwaukee 48-22-1925 Hawkbill Fixed Blade Knife in red is a durable electrician's knife with a stainless steel blade and handle. The knife is lightweight, weighing only 0.4 lbs, and the red color adds a pop of color to your tool collection.