| Handle Length (in) | 9 in |
|---|---|
| Tools Product Type | Hand Tool |
| MPN | 48-22-6321 |
| Product Width (in) | 1 in |
| Jaw Capacity (in) | 3.5 |
| Brand | Branded |
| Hand Tool Type | Cutting Pliers |
| Type | Cutting Pliers |
| Unit Type | Unit |
| Jaw Tip Size (in) | 4 in |
| Model | 48-22-6321 |
| Product Height (in) | 3.5 in |
| Joint Type | Adjustable |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Product Depth (in) | 8.98 in |
Check the listing for details. Milwaukee 48-22-6321 PVC/Oil Filter Pliers. Condition: New. Listed at 24.69 USD. The Milwaukee PVC/Oil Filter Pliers feature forged jaws for lasting durability through tough jobsite applications. The jaws are designed with a 3.5 in. capacity for a multitude of common applications including, PVC fittings, small sink basket strainers, oil filters and more.