| Manufacturer | Milwaukee Electric Tool |
|---|---|
| Product | Tape Measure |
| Trade Tool Type | Plumbing |
| Tool Type | Measuring and Leveling Tools |
| Style | Hand Tool |
| Material | Plastic |
| Length | 30' |
| Width | 1.65 in |
| Height | 3-1/2" |
| UPC | 0045242499397 |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Measuring Tape |
| Tape Length | 30 ft |
| Item Height | 3.5 in |
| Color | Red |
| Model | Milwaukee 48-22-6630 |
| MPN | 48-22-6630 |
| Features | Belt Clip, Compact |
| Item Length | 30 ft |
| Item Width | 1.65 in |
| Item Weight | 1.15 lbs |
Check the listing for details. Milwaukee 48-22-6630 Compact Tape Measure, 30'. Color: Red, Width: 1.65 in, Condition: New. Listed at 43.20 USD. It weigh 1.15 lbs. Impact resistance. Fractional scale. Nylon bond blade protection. Belt slot - fits up to a 3" work belt.