| Manufacturer | Milwaukee Electric Tool |
|---|---|
| Product | Wrench |
| Length | 11.02 in |
| Weight | 0.78 lbs |
| UPC | 0045242356218 |
| Brand | Milwaukee |
| Action | Non-Ratcheting |
| Type | Adjustable Wrench |
| System of Measurement | Metric |
| Number of Pieces | 1 |
| Size | 8 in |
| Color | Silver |
| Model | Milwaukee 48-22-7408 |
| MPN | 48-22-7408 |
| Features | Adjustable |
| Material | Steel |
| Item Length | 8 in |
Check the listing for details. Milwaukee 48-22-7408 8 Adjustable Wrench. Color: Silver, Condition: New. Listed at 42.65 USD. Wrench Size: Adjustable. Wrench Style: Adjustable. NFPA 70E Compliant: Not Tested. Maximum Opening (in): 1.125. MFG Part # (OEM): 48-22-7408. MFG Model # (Series): 48-22-7408. Length (in): 11.02. Internet Product Code (IPC): CCFE468D51A.