| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| MPN | 48-22-8339 |
| Item Length | 4 in |
| Item Height | 13 in |
| Item Width | 4 in |
| Color | Red |
| Brand | Milwaukee |
| Number of Items | 1 |
| Material | Plastic |
| Type | Tool Organizer/Compartment Box |
| Model | PACKOUT M18 |
| Item Weight | 0.8 lb |
Check the listing for details. Milwaukee 48-22-8339 Packout M18 Battery Rack. Color: Red, Condition: New. Listed at 24.97 USD. Milwaukee 48-22-8339 Packout M18 Battery Rack Overview The PACKOUT™ M18™ Battery Rack delivers the most secure mounting when paired with PACKOUT™ Wall Plates, strongly holding the PACKOUT™ solution mounted to the wall. This Battery Rack features clip-in battery storage to keep your batteries securely held in place and is optimized to store up to four M18™ batteries of any size. Additionally, our Battery Rack features connectivity with PACKOUT™ solutions allowing you to fully customize your shop, MILWAUKEE® PACKOUT™ is the industry's most versatile and durable modular storage system. FeaturesMost Secure Mounting Clip-In M18 Battery Storage Fully Customize Your Shop Stores: 4 M18 Batteries Securely Locks onto Wall Plates, Slides onto Tool Box Lids 20lbs Weight Capacity L 4" x W 4" x H 13" Accurate Stripping. Easy Adjustment Includes (1) PACKOUT™ M18 Battery Rack Modular Connectivity with ALL PACKOUT™ Components