| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Battery Included | F |
| EAN | 045242618101 |
| Length | 10 |
| Width | 14 |
| Height | 7 |
| MPN | 48-22-8349 |
| Item Length | 7 in |
| Item Height | 14 in |
| Item Width | 9.5 in |
| Color | Red |
| Brand | Milwaukee |
| Number of Items | 1 |
| Type | Tool Rack |
| Model | 48-22-8349 |
| Item Weight | 2.7 lb |
| MPN | 48228349 |
Check the listing for details. Milwaukee 48-22-8349 PACKOUT Durable Modular Long Handle Tool Holder. Color: Red, Width: 14, Condition: New. Listed at 39.97 USD. Milwaukee 48-22-8349 PACKOUT Durable Modular Long Handle Tool Holder Overview The PACKOUT™ Long Handle Tool Rack delivers the most secure mounting when paired with PACKOUT™ Wall Plates, strongly holding the PACKOUT™ solution mounted to the wall. This Long Handle Tool Rack is optimized to store outdoor power equipment, long-handled tools, and more. Additionally, our Long Handle Tool Rack features connectivity with PACKOUT™ solutions allowing you to fully customize your shop, MILWAUKEE® PACKOUT™ is the industry's most versatile and durable modular storage system. Features Most Secure Mounting Quick Access Tool Clamps Slip Resistant Grips Stores: Outdoor Power Equipment, Quik-Lok™ Tools, and More Modular Connectivity with ALL PACKOUT™ Components L 7" x W 9.5" x H 14" 50lbs Weight Capacity Includes (1) PACKOUT™Long Handle Tool Rack Accurate Stripping. Easy Adjustment