| Compatible Brand | Milwaukee |
|---|---|
| Model | 48-35-1511 |
| UPC | 0045242609482 |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Telescoping Laser Pole |
| Item Height | 154 in |
| Color | Red |
| Measuring Technology | Laser |
| MPN | 48-35-1511 |
| Material | Aluminum |
| Item Length | 4.9 in |
| Item Width | 3 in |
| Item Weight | 4.42 lb |
Check the listing for details. Milwaukee 48-35-1511 12ft Telescoping Laser Pole. Color: Red, Condition: New. Listed at 169.00 USD. • 12ft Extension: Floor to Ceiling Set-up. • Pole Material - Aluminum. • Pole Sections - 3. • (1) Laser Clamp. • Maximum Height (ft) - 12.0. • Minimum Height (ft) - 5.0. • Non-Marring Swivel Head. • Color / Finish - Red.