| UPC | 045242570768 |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Size | 7 in |
| Color | Red |
| MPN | 48-22-3078 |
| Material | Steel |
| Item Length | 9 in |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Combination Plier |
| Item Height | 0.9 in |
| Model | 48-22-3078 |
| Features | Cushion Grip, Bi-Material Handle, High Leverage, Insulated |
| Item Width | 2.15 in |
| Item Weight | 0.75 lb |
Check the listing for details. Milwaukee 48223078 7-in-1 High-Leverage Combination Pliers. Color: Red, Condition: New. Listed at 48.38 USD. The MILWAUKEE® 7-in-1 High-Leverage Combination Pliers feature seven core functions for electrical installation. The wire cutter, wire stripper, and loop maker allow for quick wire preparation. The 7-in-1 electrical pliers provide maximum productivity and are perfect for the toughest jobsites.