| Battery Included | F |
|---|---|
| Brand | Milwaukee |
| Capacity | 100 lb |
| Color | Red,Black |
| Features | Lockable |
| Item Height | 11 in |
| Item Width | 22 in |
| Material | Resin |
| Model | 48-22-8425 |
| MPN | 48-22-8425 |
| Size | Large |
| Type | Tool Box |
Check the listing for details. , Milwaukee 48228425 Packout Tool Box with Impact Resistant Polymers, Large. Color: Red,Black, Condition: New. Listed at 92.89 USD. An IP65 rated weather seal protects your tools and accessories from rain and other jobsite debris. A carry handle and reinforced hinges ensure the large tool box is easily transportable wherever you need it.