| Compatible Brand | Milwaukee |
|---|---|
| Compatible Model | Milwaukee |
| UPC | 0045242630998 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Color | Black |
| MPN | 49163453 |
| Item Length | 4.5 in |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Item Height | 2.4 in |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 7.2 V |
| Model | 49-16-3453 |
| Features | Lightweight, Heavy Duty |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Width | 2.3 in |
Check the listing for details. Milwaukee 49-16-3453 M12 FUEL Protective Boot for Impact Driver. Color: Black, Condition: New. Listed at 36.91 USD. • Compatible with the M12 FUEL Impact Driver 3453. The MILWAUKEE M12 FUEL Protective Boot is for use with MILWAUKEE® M12 FU. • (1) M12 FUEL Impact Driver Protective Boot. • Size: Fits Milwaukee 3453-20 only.