| Blade Diameter | 8 in |
|---|---|
| Color | Black |
| Item Length | 4.06 in |
| Brand | Milwaukee |
| Material Cut | Multi-Purpose |
| Type | Oscillating Saw Blade |
| Item Height | 0.46 in |
| Model | 49-25-1140 |
| Package Quantity | 5 |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 1.3 in |
| Item Weight | 0.09 lb |
| Teeth per Inch | 5 |
| UPC | 045242412075 |
Check the listing for details. Milwaukee 49-25-1140 Oscillating Wood and Multi-Purpose Blade 5 Pack. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 30.00 USD. OPEN-LOK Variety Oscillating Blade Set w/ Japanese Hardwood Blade (5-Piece). Milwaukee 49-25-1140. Universal Fit OPEN-LOK Anchor For Quick Blade Changes. Long Lasting Laser Etching For Clear and Easy Blade Identification.