| Shape | Pistol Shape |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Features | Heavy Duty |
| UPC | 0045242057979 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Speed | 4000 RPM |
| Power Source | Corded Electric |
| Color | Red |
| MPN | 6742-20 |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Drywall Screwdriver |
| Voltage | 120 V |
| Model | Milwaukee 6742-20 |
| Cable Length | 10 ft |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Weight | 3.5 lbs |
Check the listing for details. *Milwaukee 6742-20 Drywall Screwdriver - Red, Corded. Color: Red, Condition: Open box. Listed at 120.00 USD. Brand new screwguns, no boxes. I plugged both in to test them and they work